کمپکتور چیست؟

کمپکتور ابزاری برای فشرده سازی خاک و سنگدانه است و از دسته ی ماشین آلات ساختمانی به شمار می آید. از این دستگاه برای ساختمان سازی، درست کردن پارکینگ، زیر دیوار ها و کف سازی مناطقی مانند حیاط کاربرد بسیاری دارد.

از برندهای معروف برای خرید این دستگاه می توان کمپکتور هیساکی و کمپکتور پارس کوب اشاره کرد که هر دوی این محصولات در سایت موتور زرد موجود می باشند.

موتور دستگاه از بابت سوخت مصرفی در دو نوع کمپکتور بنزینی و کمپکتور دیزلی و از بابت نوع کاربری در دو نوع کمپکتور قورباغه ای و کمپکتور صفحه ای وجود دارد.

صفحه اصلی کمپکتور دیزلی
صفحه اصلی کمپکتور بنزینی
کمپکتور

انواع کمپکتور

کمپکتور صفحه ای

کمپکتور صفحه ای از متداول ترین انواع کمپکتور است که در پروژه های صنعتی و عمرانی به کار گرفته می شود.

از این دستگاه برای متراکم کردن و کوبش خاک و هم چنین زیر سازی استفاده می شود. از جمله مکان هایی که برای زیرسازی می توان استفاده کرد: پیاده رو ها، جاده کوهای کوچک و مناطقی است که امکان استفاده از غلطک وجود ندارد.

کمپکتور صفحه ای به دلیل برخورداری از چند نوع حرکت قورباغه ای در حین کار، کمپکتور قورباغه ای هم نامیده می شود.

از دلایل بسیار مهمی که باعث می شود این دستگاه کمپکتور مورد توجه قرار بگیرد سطح بزرگ آن است که با سطح زمین در ارتباط است.

کمپکتور کانگورویی

کمپکتور کانگورویی برای مکان هایی استفاده می شود که محل کوبش از مکان اصلی پایین تر باشد.

از این دستگاه برای کانال های باریکی که قرار است عملیات لوله گذاری داشته باشند مانند لوله گاز، لوله آب، لوله فاضلاب و لوله نفتی.

نام دیگر کمپکتور کانگورویی، کمپکتور پرشی هم می باشد. دلیل این نام گذاری نوع حرکت دستگاه است که با ارتفاع بلند و حالت پرشی مانند کانگرو می باشد.

فرصت استثنایی مشاوره رایگان

شما در فرم مشاوره رایگان می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت و  جهت مشاوره و ارائه اطلاعات کامل هماهنگی های لازم را با شما انجام خواهند داد.

تلفن تماس: 33998085-021

درخواست مشاوره رایگان

نحوه کار با کمپکتور

برای فشرده کردن خاک ابتدا تا سطح آن را حسابی آب پاشی می کنیم و 24 بعد که خاک رطوبت دارد طوری که آب آن ته نشین شده است از دستگاه کمپکتور استفاده می کنیم.

در نظر داشته باشید که میزان آب پاشی باید بگونه ای باشد که خاک، گل آلود نشود زیرا در این صورت قسمت کف دستگاه در گل گیر می کند و امکان کمپکت کردن وجود ندارد.

از موارد بسیار مهمی که در حین کار با کمپکتور باید به آن توجه کنید این است که حتما قبل از روشن کردن موتور، طبق دستور العمل کارخانه به آن روغن اضافه کنید.

سرویس و نگهداری کمپکتور

برای سالم ماندن دستگاه و همچنین افزایش طول عمر کمپکتور اقدامات بخصوصی وجود دارد. البته سرویس کمپکتور به سه صورت روزانه، هفتگی و ماهانه می باشد که در ادامه به آن پرداخته ایم:

سرویس روزانه کمپکتور

  • تمیز کردن صفحه زیر کمپکتور
  • تمیز کردن کمپکتور از گل و لای
  • تمیز کردن هواکش موتور کمپکتور
  • کنترل تمامی پیچ و مهره های کمپکتور

سرویس هفتگی کمپکتور

  • روغن را خالی کرده و مجددا با روغن جدید پر کنید
  • تمیز کردن هواکش دستگاه

سرویس ماهانه کمپکتور

  • برای سرویس ماهانه کافیست به صورت دستی روغن دستگاه را عوض کنید

محصولات موجود

استفاده از فرصت مشاوره رایگان

شما در فرم مشاوره رایگان می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت و  جهت مشاوره و ارائه اطلاعات کامل هماهنگی های لازم را با شما انجام خواهند داد.

درخواست مشاوره رایگان

تلفن تماس

021-33923969