ماله پروانه ای (ماله موتوری)

ماله پروانه ای دستگاهی است که بعد از بتن ریزی و شمشه کشی با حرکت دوار چرخشی خود بر روی بتن باعث می شود شیره بتن  بیرون بیاید و سطحی یک دست صاف و صیقلی ایجاد شود. این دستگاه را به نام های ماله هلیکوپتری ، ماله برقی و ماله موتوری نیز می شناسند. بیشترین موارد مصرف ماله های پروانه ، در کف سازی سوله، انبار، سردخانه، بیمارستان، پارکینگ و برج سازی می باشد.

سه برند معروف و معتبر آن عبارتند از:

ماله پروانه ای ( موتوری ) باریکل ایتالیا

ماله پروانه ای ( موتوری ) هوپت سنگاپور

ماله پروانه ای ( موتوری ) یوری چین

ماله پروانه ای - ماله موتوری

انواع ماله پروانه ای ( موتوری )

براساس سوخت مصرفی

اولین دسته بندی ماله پروانه ای بر اساس نوع سوخت مصرفی آنها می باشد که به سه دسته تقسیم می شوند:

ماله پروانه ای ( موتوری ) بنزینی

ماله پروانه ای ( موتوری ) دیزلی

ماله های برقی

به علت نبودن برق بر سر پروژه یا مشکلات و خطرات استفاده از کابل برق هنگام کار با ماله ، مشکلات در تهیه سوخت موتورهای دیزلی و دیر روشن شدن آنها، ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) بنزینی پرکاربردترین و محبوب ترین ماله های پروانه ای در ایران هستند.

براساس ابعاد ماله

دومین تقسیم بندی انواع ماله پروانه ای بر اساس ابعاد  ماله (قطر سینی ماله پروانه ای) دستگاه می باشد، که به چهار دسته تقسیم می شوند:

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) ۱۲۰ سانت

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) ۹۰ سانت

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) ۷۵ سانت  (ماله پروانه ای بغل زن – ماله موتوری گوشه زن)

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) ۶۰ سانت (ماله پروانه ای بغل زن –  ماله موتوری گوشه زن)

پرکاربردترین و پرفروشترین ماله های پروانه در جهان، ماله پروانه ای ۹۰ سانت می باشند.

براساس حمل سرنشین

سومین تقسیم بندی برای انواع ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) بر اساس سرنشین دار بودن یا  بدون سرنشین بودن ماله می باشد، که به دو دسته تقسیم می شود:

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) سرنشین دار

ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) بدون سرنشین

با توجه به اینکه هدایت ماله موتوری سرنشین دار نیاز به اپراتور حرفه ای دارد، ماله موتوری بدون سرنشین بسیار محبوب تر از ماله موتوری سرنشین دار می باشد.

ماله پروانه ای ( موتوری ) باریکل ایتالیا

ماله موتوری باریکل

شرکت باریکل ایتالیا از باسابقه ترین شرکت های تولیدکننده ماشین آلات ساختمانی در جهان می باشد.

محصولات این شرکت براساس بالاترین استانداردهای جهانی و منطبق بر نیازهای موردنظر مشتریان تولید می شوند.

محصولات این شرکت به دو دسته زیر تقسیم می شود:

ماله پروانه ای ( موتوری ) بدون سرنشین: با ابعاد قطر ماله 60 سانت، 90 سانت و 120 سانت

ماله پروانه ای ( موتوری ) سرنشین دار: با ابعاد قطر ماله 75 سانت، 90 سانت و 120 سانت

دیدن تمامی ماله های موتوری باریکل ایتالیا
ماله موتوری باریکل ایتالیا

ماله پروانه ای ( موتوری ) هوپت سنگاپور

ماله موتوری هوپت

برند هوپت از تولیدات کمپانی یونی کورپ سنگاپور می باشد.

این شرکت بیش از 40 سال است که در زمینه ساخت ماشین الات ساختمانی فعال است. کیفیت خوب تولیدات این شرکت و همچنین قیمت مناسب این محصولات سبب موفقیت جهانی این برند گردیده است.

ماله پروانه ای بدون سرنشین 90 سانت با موتورهای ژاپن، چین و مشترک در مجموعه موتور زرد موجود می باشد.

دیدن تمامی ماله های موتوری هوپت سنگاپور
ماله موتوری هوپت

فرصت استثنایی مشاوره رایگان

شما در فرم مشاوره رایگان می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت و  جهت مشاوره و ارائه اطلاعات کامل هماهنگی های لازم را با شما انجام خواهند داد.

تلفن تماس: 33998085-021

درخواست مشاوره رایگان

ماله پروانه ای ( موتوری ) یوری چین

ماله موتوری یوری

یوری از برندهای پرفروش و محبوب در بازار ایران می باشد.

این ماله پروانه ای (موتوری) از کیفیت خوبی برخوردار بوده و قیمت مناسبی دارند.

موتورهای این ماله های پروانه ای، ژاپنی، چینی و یا تولید مشترک می باشند.

دیدن تمامی ماله های موتوری یوری چین
ماله موتوری یوری

لوازم یدکی ماله پروانه ای ( موتوری )

سینی ماله پروانه ای ( موتوری )

سینی ماله موتوری
دیدن محصولات سینی ماله موتوری

تیغه ماله پروانه ای ( موتوری )

تیغه ماله موتوری
دیدن محصولات تیغه ماله موتوری

سوالاتی که قبل از خرید یا بعد از خرید ماله موتوری با آنها مواجه می شوید

بر اساس محل اجرای بتن، نوع انتخاب ماله ها نیز تغییر می کند، به عنوان مثال در پروژه های بزرگ مثل پارکینگ های طبقاتی، بیمارستان ها و برج های بسیار بزرگ از ماله های موتوری سرنشین دار استفاده می کنند، اما در پروژه های کوچکتر که عرض راهروها و محلی که ماله باید در آن کار کند، کم عرض می باشد، از ماله پروانه 60 سانت یا همان ماله موتوری بغل زن استفاده می کنند.

همچنین از ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) 60 بغل زن، برای کنار ستون ها و کنار دیوارها هم استفاده می شود چرا که ماله های 60 بغل زن ( ماله های کنار زن ) به دلیل اینکه فرم روی آن ها، گردان می باشد، می تواند به راحتی به دیوارها و ستون ها نزدیک شده و عملیات صاف نمودن بتن را انجام دهد.

بیشترین کاربرد در صنعت ساختمان مربوط به ماله پروانه ای ( ماله موتوری ) 90 سانت می باشد که به دلیل سبکی آن، می توانند در طبقات پروژه، آن را جابجا کنند و همین طور به خاطر عرض کار مناسب و استانداردی که دارد، بیشترین کارایی را در پروژه ها دارا می باشد.

بله ، حتما می توانید ولی نیاز به یک آموزش یک ساعته دارید از نحوه روشن کردن دستگاه، سرویس و نگهداری آن و همچنین نحوه کنترل دستگاه روی بتن، آگاه بشوید.

پس از یادگیری این موارد، شما حداقل به یک روز کاری نیاز دارید تا کنار یک فرد حرفه ای کار کنید و با بهره گیری از تجربیات ایشان و آموزش های جدید و ترکیب آن با تجربه شخصی خودتان، به فردی تبدیل شوید که خودش بتواند ماله بزند و پروژه بگیرد.

دستگاه ماله موتوری به وسیله ماشین های وانت بار در داخل تهران به مشتریان گرامی ارسال می گردد و اگر مشتری نیاز داشته باشد که دستگاه ماله موتوری به شهرستان ارسال شود، ما از طریق باربری این کار را برایشان انجام خواهیم داد و بر اساس اطلاعاتی که مشتری به ما می دهد، دستگاه ماله موتوری را به شهر مورد نظر ارسال می کنیم.

در نقل و انتقال ماله ها باید دقت شود که موقع بار زدن به ماشین و چه در حال جابجایی در سر پروژه ها، حتما سینی ماله را، از زیر آن خارج کنیم تا موقع جابجایی به اپراتورها آسیب نرساند و نکته دیگر اینکه حداقل دستگاه را با 3 نفر جابجا کنیم. یکی از آن ها می باید دسته و اهرم ها را بگیرد و 2 نفر دیگر از فرم ماله برای جابجایی استفاده کنند تا کمترین فشار به اپراتور بیاید.

در نظر داشته باشید که در هنگام جابجایی، به هیچ عنوان نباید دستگاه را برعکس کرد چرا که امکان دارد بنزین داخل باک موتور، بیرون بریزد و همین امر باعث آتش سوزی گردد. یا اینکه در صورت سر و ته کردن دستگاه، ممکن است روغن موتور به سمت سر پیستون آمده و همین امر باعث گردد تا موتور بد روشن شود و یا اگر دستگاه روشن شود، دستگاه دود خواهد کرد.

بعد از اینکه دستگاه را تحویل گرفتید و از صحیح و سالم بودن کلیه لوازم آن مطمئن شدید، می توانید شروع به راه اندازی دستگاه نمایید.

در مرحله اول، گیربکس ماله را باید چک کنیم و ببینید که واسکازین دارد یا خیر. البته در نظر داشته باشید که 99 درصد ماله ها، دارای واسکازین می باشند و شاید 1 درصد آن ها، آن هم در ماله های چینی دیده شده که بر اثر جابجایی، واسکازین آن تخلیه شده است.

پس از چک کردن واسکازین گیربکس، اهرم های تنظیم تیغه را چک می کنیم تا مطمئن شویم که به درستی به دستگاه متصل هست و تیغه ها را جابجا می کند. پس از چک کردن اهرم های تنظیم تیغه، نوبت به چک کردن اهرم گاز ماله می رسد تا مطمئن شویم سیم گاز دستگاه وصل هست و همین طور موقع برگرداندن اهرم گاز، فنر گاز هم به عقب بر می گردد.

نکته بعدی که باید رعایت کنیم، اهرم خاموش کن دستگاه هست که بسیار مهم است چرا که موقع ماله زدن، اگر کنترل ماله از دست شما خارج شود، به سرعت می توانید اهرم خاموش کن را بر گردانید تا موتور ماله خاموش شود و ماله به اپراتور و اطراف، صدمه وارد نکند.

نکته بعدی این است که که از محکم بودن تیغه ها به بازوها مطمئن شوید که پیچ ها محکم به تیغه ها متصل هستند و خطری وجود ندارد.

نکته بعدی این می باشد که ماله را چک کنید تا موج و قاب نداشته باشد چرا که سینی تاب دار موقع کار کردن روی سطح بتن، ایجاد موج خواهد کرد و بتن را خراب خواهد کرد، پس حتما به این مورد توجه داشته باشید.

پس از چک کردن دستگاه ماله موتوری، نوبت به موتور می رسد که آن را چک نماییم. اول از سالم بودن ظاهری موتور، مطمئن می شوید. بعد از اطمینان از سلامتی موتور، داخل کارتل موتور، روغن می ریزید. از روغنی استفاده کنید که روغن بشکه ای نباشد چرا که روغن بشکه ای دارای چسب بوده تا غلظت روغن را زیاد نشان دهد. وجود این چسب در داخل روغن، برای موتور دستگاه همانند سم می ماند و باعث گریپاچ کردن موتور می شود. پس حتما از روغن استاندارد و چهارفصل استفاده نمایید.

حتما موقع ریختن روغن، ماله را در یک جای مسطح قرار دهید چرا که موقع روغن ریختن، به میزان اندازه و درست، روغن داخل کارتل موتور گردد. در صورتی که حجم ریخته شده روغن در داخل کارتل زیاد باشد، روغن به سر پیستون آمده و باعث بد روشن شدن موتور و یا حتی دود کردن موتور می شود.

نکته مهم: هر موتور بر اساس حجم سیلندر خود، نیاز به یک حجم روغن استانداردی در داخل خود دارد. اگر این حجم در جایی نوشته نشده بود یا اینکه متوجه نشدیم که چه مقدار روغن باید داخل دستگاه ریخته شود، بهترین راه اطمینان از اندازه ریختن روغن، گیج روغن موتور یا رزوه هایی آن (که گیج بر روی آن بسته می شود)، می باشد. بطور استاندارد روغن تا اولین رزوه از داخل کارتل موتور کافی بوده و بعد از ریختن روغن، گیج درب کارتل را می بندید.

حال نوبت ریختن بنزین داخل باک می باشد که با یک ظرف تمیز (بدون گرد و خاک و آب) بنزین را داخل باک موتور می ریزید و بعد از اینکه باک پر شد، درب باک را می بندیم و  آماده روشن کردن دستگاه می شویم.

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

شما می توانید برای استفاده از پشتیبانی دستگاه با بخش تماس با موتور زرد، درخواست سرویس و نگهداری خود را به ما اعلان نمایید.

کلیه محصولات موتور زرد دارای گارانتی بی قید و شرط می باشد.

لوازم یدکی کلیه دستگاه های ماله پروانه ای، به صورت اختصاصی توسط موتور زرد تامین می گردد.

کلیه دستگاه های ماله موتوری موتور زرد، با خدمات پس از فروش ارائه می گردند.

موتور زرد قبل از خرید و بعد از خرید همواره همراه شماست

گارانتی موتور زرد

موتور زرد محصولات فروخته شده را 100 درصد گارانتی می کند.

همه محصولات موتور زرد دارای گارانتی بی قید و شرط بوده و در صورتی که مشتری از آن ناراضی باشد، بدون هیچ مشکلی می تواند محصول را عودت نماید.

گارانتی موتورزرد

استفاده از فرصت مشاوره رایگان

شما در فرم مشاوره رایگان می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت و  جهت مشاوره و ارائه اطلاعات کامل هماهنگی های لازم را با شما انجام خواهند داد.

درخواست مشاوره رایگان

تلفن تماس

021-33923969