ماله پروانه ای چیست؟

ماله پروانه ای

ماله موتوری یا ماله پروانه ای چیست؟

ماله پروانه ای یا ماله موتوری، دستگاهی است که برای صاف کردن سطح بتن استفاده می شود. از نام های دیگر این دستگاه، ماله برقی و ماله هلیکوپتری است.

این دستگاه بر اساس نوع سوخت مصرفی به سه نوع ماله پروانه ای برقی، ماله پروانه ای بنزینی و ماله پروانه ای دیزلی تقسیم می شود.

 

اجزای ماله پروانه ای

 

البته بر اساس نوع سرنشین هم می توان آن را به ماله موتوری سرنشین دار و ماله موتوری بدون سرنشین یا ماله موتوری دستی تقسیم کرد.

کاربرد ماله پروانه ای چیست؟

همان طور که گفته شد از ماله پروانه ای برای صیقل کردن سطح مواد بتنی استفاده می شود اما از این دستگاه که در گروه ماشین آلات ساختمانی قرار دارد برای موارد دیگری هم می توان استفاده نمود.

این موارد عبارتند از:

  • حذف ترک در سطح بتن
  • فشرده کردن سطح بتن
  • کف سازی سطوح مکان هایی مانند فرودگاه و سالن های ورزشی
  • حذف لبه هایی که پس از شمشه زنی روی بتن به وجود می آیند
  • فرو بردن سنگ دانه های درشت

لوازم یدکی ماله پروانه ای چیست؟

از لوازم یدکی ماله پروانه ای و یا ماله موتوری می توان به سینی ماله موتوری و تیغه ماله موتوری اشاره کرد.

سینی ماله موتوری (سینی ماله پروانه ای) صفحه ای گرد است که زیر ماله نصب می شود و تیغه ماله موتوری (تیغه ماله پروانه ای) بر روی ماله قرار میگیرد و به سینی ماله نصب می شود تا باعث چرخش آن بشود.

ماله پروانه ای در سه سایز 60، 75، 90 و 120 سانت تولید می شود و از بهترین و معروف ترین برندهای آن می توان به ماله پروانه ای ( موتوری ) باریکل ایتالیا، ماله پروانه ای ( موتوری ) هوپت سنگاپور و ماله پروانه ای ( موتوری ) یوری چین اشاره کرد که اطلاعات و محصولات آنها در سایت موتورزرد موجود می باشد.

فرصت استثنایی مشاوره رایگان

شما در فرم مشاوره رایگان می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در کمتر از یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت و  جهت مشاوره و ارائه اطلاعات کامل هماهنگی های لازم را با شما انجام خواهند داد.

تلفن تماس: 33998085-021

درخواست مشاوره رایگان

نکات ایمنی در کار با ماله موتوری

در هنگام کار با ماله موتوری بهتر است با اجرای موارد گفته شده در زیر هم ایمنی دستگاه را بالا ببرید و هم طول عمر آن افزایش بدهید:

  • حتما از عینک ایمنی و چکمه با محافظ فولادی استفاده کنید.
  • برای عوض کردن تیغه ماله پروانه ای، ماله را خاموش کرده و با دستکش ایمنی آن را عوض کنید.
  • زمان ماله کشی، سرعت دستگاه را کاهش دهید تا بتن از بین نرود.
  • به منظور کنترل کردن ماله از دو دست کمک بگیرید. به این خاطر که سرعت و قدرت ماله موتوری بالاست و در صورتیکه از دست کاربر دربرود ممکن است پیشامدهای ناگواری را به وجود بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *